Detský kútik v paneláku

Množstvo rodín najmä v panelákových bytoch súperí s nedostatkom priestoru. Tento nedostatok sa prejaví najmä pri dospievaní dieťaťa. To potrebuje čoraz viac priestoru. Okrem postele si dieťa určite žiada aj svoje miesto na hranie. Ak mu nedokážete z priestorových dôvodov zabezpečiť vlastnú izbu, riešením pre vás je vyčlenenie časti inej miestnosti, v ktorej mu zariadite detský kútik.

Detský kútik v inej miestnosti

Detský kútik býva zväčša lokalizovaný v obývačke či na chodbe. Toto riešenie zabezpečí, že pri relaxe budú mať rodičia svoje dieťa vždy na očiach. Detský kútik je však od ostatného priestoru nutné odčleniť. Spraviť tak môžeme detským kobercom alebo priestor predelíme kusom nábytku, kam môžeme ukladať hračky. Veľmi obľúbeným nábytkom na uskladnenie hračiek je dnes aj kontajner. Ten poslúži aj ako provizórny písací stolík. Deťom je potrebné zabezpečiť dostatok hračiek, ktoré by mali byť vyrobené z kvalitných a neškodných materiálov. Deťom sa predsa snažíme vytvoriť tie najvhodnejšie a najzdravšie podmienky pre život.

 

Vyvýšená posteľ čiastočne vyrieši priestorový problém

V prípade, ak vyčlenený kútik pre vaše dieťa má plniť aj spaciu funkciu, najvhodnejším spôsobom zariadenia je vyvýšená posteľ. Tá priestor rozčlení na dva poschodia – jedno hracie a druhé určené na spanie. Pod posteľou ľahko vytvoríme priestor na hranie. Uložením rôznych závesných košov na hračky pohodlne zabezpečíme ich uskladnenie a poriadok v miestnosti. Schodíky smerujúce k posteli často obsahujú zásuvky, kde môžete umiestniť oblečenie pre vaše dieťa.

Priestor pod posteľou môžete jednoducho meniť s tým, ako vaše dieťa rastie. Nezabudnite však pri kúpe zohľadniť, že vyvýšenú posteľ nekupujete len na dva či tri roky. Obetujte preto o pár centimetrov priestoru navyše a ušetríte finančné prostriedky na ďalšiu posteľ. Hrací priestor pod posteľou teda môžete neskôr rozdeliť na časť na učenie a časť na hranie, neskôr hraciu časť úplne vymeniť za písací stolík.