Detský domček

Hľadáte niečo pre svoje dieťa, čo ho urobí naozaj šťastným po dlhú dobu. Niečo čo nestojí veľa, rozvíja detskú predstavivosť a zabaví dieťa v každom ročnom období? Jedným z riešení je detský domček. Typov detských domčekov je viacero. Ak máte rodinný dom a voľný priestor na dvore, ideálnym by mohol byť záhradný domček. Druhou možnosťou je detský domček určený priamo do detskej izby.

 

Záhradný detský domček plastový

Záhradný detský domček je určený prevažne na použitie v letných mesiacoch. Za najpraktickejšie sa považujú plastové záhradné detské domčeky, ktoré sú typické svojou farebnosťou a dlhou životnosťou. Vďaka hladkému povrchu sa ľahko udržujú v čistote. Nízka váha plastových častí domčeka umožňuje ľahké premiestňovanie v prípade potreby. Plastový domček sa dá rýchlo a jednoducho rozložiť a zložiť. V zloženom stave zaberá minimum miesta a je ľahké ho na zimu uskladniť.

Záhradný domček pre deti drevený

Hlavným dôvodom, prečo zákazník uprednostní drevený detský domček pred plastovým je jeho vzhľad. Drevo ako prírodný materiál pôsobí útulným dojmom. Drevený detský domček nepôsobí na dvore rušivo a vytvára príjemné prostredie na hru a odpočinok. Nevýhodou je jeho vyššia cena oproti plastovému domčeku. Montáž býva častokrát náročná a drevené časti domčeka si vyžadujú pravidelnú starostlivosť.

 

Detský domček s tunelom a loptičkami

Do detskej izby sú určené domčeky, ktoré sa svojou konštrukciou podobajú na moderný stan. Steny sú častokrát látkové. Domček sa dá ľahko skladať a rozkladať, v prípade potreby je ho možné odložiť do zásuvky alebo neveľkej skrine. Takéto detské domčeky sú častokrát kombinované s ďalšími prvkami ako je napríklad tunel, teraska, šmýkačka. Súčasťou môžu byť loptičky alebo vnútorná výbava domčeka.