Detské tapety ako z rozprávky

Tapetám sa v posledných rokoch vracia dávna sláva. V minulosti slúžili skôr na zakrytie nedostatkov stien, no dnes sú brané skôr ako štýlový doplnok. Zmenilo sa celkové určenie tapiet a aj spôsob ich umiestňovania do miestností. Dnes totiž už len zriedka vidíme otapetovanú celú izbu. Trendom je otapetovanie jednej, ktorá sa stane tou najvýraznejšou a práve pri tejto stene by mal stáť aj najdominantnejší prvok priestoru. Tapety sú vyrábané vo vzoroch od výmyslu sveta, medzi ktorými nemôžu chýbať ani tie, ktoré sú určené pre deti.

 

Tapety aj do detskej izby

Deti milujú hravosť. Preto by ich detská izba nemala byť v žiadnom prípade fádna. Zabudnite prosím na biele steny. Tie už dávno nie sú v móde a navyše pôsobia chladným dojmom, ktorý určite nie je vhodný pre vaše deti. V detských izbách preto zabezpečte pestrosť. Steny omaľujte pastelovými odtieňmi podľa pohlavia dieťaťa. Na jednu alebo viacero stien by sa určite hodilo nalepiť tapetu, ktorá by detskú izbu zatraktívnila. Deti milujú rozprávkové motívy, ktorými bude po nalepení detských tapiet miestnosť sršať. Stačí len správne vybrať vzor tapety, ktorý určite prekonzultujte aj s vaším potomkom.

 

 

Kam lepiť tapety?

Detská tapeta bude dominovať v každej detskej izbe. Izbu rozžiari a dodá jej iskru, ktorá bez nej nebola prítomná. Vaše dieťa sa vo svojej izbe bude veľmi rado zdržiavať. Keďže dominantou zariadenia každej izby určenej na spánok je posteľ, umiestnite ju práve k otapetovanej stene. Ak ste otapetovali viacero stien, k jednej z nich umiestnite aj hrací kútik. Väčšina tapiet je totiž vyrábaná z materiálov, ktoré je možné umývať. Ak by teda dieťa stenu zašpinilo, jednoduchým pretretím vlhkou handričkou by ste tieto nečistoty zo steny zmyli. V prípade umiestnenia nábytku výlučne na jednej stene túto stenu netapetujme. Na jednej strane by bola úplne zbytočná, keďže by ju nábytok zakrýval, na strane druhej by toto spojenie pôsobilo neesteticky.