Detské stoličky

Máme radi svoje deti a dali by sme im všetko na svete. Kupujeme im sladkosti, odmeňujeme ich darčekmi, míňame nemalé sumy častokrát na úplné zbytočnosti. Prečo potom ale šetríme na veciach, ktoré sú pre život dieťaťa naozaj dôležité. Príkladom môžu byť lacné ne-ergonomické detské stoličky, ktoré určite neprospievajú vývoju chrbtice a chrbtového svalstva dieťaťa.

 

Aké detské stoličky

Aj keď je v dnešnej dobe ponuka detských stoličiek naozaj široká, správny výber určite nebude jednoduchý. Takáto detská stolička musí v prvom rade zodpovedať výške dieťaťa. Nohy dieťaťa sa pri sedení na stoličke musia dotýkať zeme, nesmú sa volne húpať vo vzduchu. Zaručíme tak dostatočné prekrvenie nôh. V krajnom prípade to môžeme vyriešiť podložkou pod nohy. Rovnako dôležitá je aj správna výška lakťových opierok a opierky chrbta. Sedák by nemal byť príliš mäkký a mal by byť anatomicky tvarovaný. Materiál sedáka a opierky by mal byť ľahko udržiavateľný v čistote.

 

 

Nastaviteľné detské stoličky

Ako už bolo spomenuté, detská stolička musí zodpovedať veku a výške dieťaťa. Aby ste sa vyhli pravidelným obmenám detskej stoličky a a tým spojenými nemalými výdavkami, vyberte si nastaviteľnú detskú stoličku. Nastaviteľná by mala byť výška sedáka, výška lakťových opierok a výška opierky chrbta. Cena takejto detskej stoličky je síce vyššia, ale v konečnom dôsledku určite ušetríte.