Detské ihrisko v záhrade

Deti v každom veku potrebujú dostatočný priestor na hranie. Najmä počas jari a leta sa deti hrajú najradšej vo vonkajších priestoroch. Detské ihriská však bývajú počas tohto obdobia preplnené a navyše tam na nich číha množstvo nebezpečenstiev. Tieto plochy bývajú často znečistené, keďže na ich údržbu chýba v mestských kasách podstatná finančná čiastka. Riešením je postavenie vlastného mini ihriska na vlastnej záhrade či dvore. Zabezpečíte tak zábavu a bezpečnosť pre dieťa a pre vás možnosť nerušene si oddýchnuť.

Kam umiestňujeme detské ihrisko?

Detské ihrisko sa snažíme umiestniť na miesto, ktoré poskytne dieťaťu dostatočnú ochranu pred slnečným žiarením a taktiež pred iným nebezpečenstvom. Plochu na hranie preto umiestňujeme ďalej od plotu a zdroja vody. Výhodné je taktiež umiestnenie ihriska pod strom, ktorý zabezpečí tieň a je oň možné pripevniť súčasti hernej plochy.

 

 

 

Prvky detského ihriska na záhrade

Pri zariaďovaní detského ihriska v domácich podmienkach sa využíva najmä jeden dominantný prvok, a to malý domček či prístrešok na nožičkách, z ktorého vedie šmýkačka. Táto súčasť ihriska zabezpečí hneď niekoľko možností na hranie. Okrem šmýkania či sedenia na vyvýšenej ploche je možné o tento domček upevniť rôzne hojdačky či lezecké plochy. Z nich deti obľubujú najmä lanovú sieť. O zábavu sa deťom postaráte aj umiestením pružinových hojdačiek s rôznymi motívmi sedenia, na ktorých sa určite vybláznia.

Neoddeliteľnou súčasťou každého detského ihriska je pieskovisko. Určite nemôže chýbať ani na malom domácom ihrisku pre deti. Jeho konštrukcia by mala byť vyvýšená z terénu tak, aby na ňu bolo možné v prípade dažďa upevniť kryt či igelit. Je potrebné zabezpečiť nezávadnosť piesku, preto do pieskoviska nepúšťajte žiadne zvieratá a piesok občas vymeňte. Nezabúdajte však, že dieťa sa musí hrať na bezpečnom zariadení ihriska. Kupujte preto len komponenty s dostatočne pevnou konštrukciou, ktorá neohrozí zdravie ani život dieťaťa.