Detské hojdačky

Už si ani neviete predstaviť detské ihrisko bez hojdačky, šmýkačky či kolotoča. Práve detské hojdačky sú asi tým najvyhľadávanejším prvkom detského ihriska. Deti ich doslova milujú. Ak máte na záhrade ešte kúsok voľného miesta, detská hojdačka je naozaj tou pravou voľbou. Nielenže vyčarí úsmev na tvári každého dieťaťa, ale patrí medzi zábavy, ktoré časom neomrzia.

 

Aká hojdačka na záhradu

Rozmanitosť tvarov a farebných prevedení pri výrobkoch pre deti je v dnešnej dobe samozrejmosťou, výnimkou nie sú ani detské hojdačky. Najzákladnejším a zároveň finančne najnenáročnejším variantom sú závesné hojdačky. Takúto hojdačku tvorí sedák, ktorý sa pomocou lana alebo reťaze upevňuje nosný prvok. Možno ich umiestniť na hrubší konár stromu alebo ukotviť do stropu.

Závesné záhradné hojdačky s vlastnou konštrukciou

V prípade, ak nemáte miesto, kam by ste detskú hojdačku uchytili, budete potrebovať hojdačku s vlastnou konštrukciou. Montáže sa ale určite báť nemusíte, aj menej šikovný domáci majster to zvládne so zavretými očami. Pozornosť venujte hlavne správnemu ukotveniu.

Strunové detské hojdačky

Veľkej obľube sa v poslednej dobe tešia strunové hojdačky. Výhodou je ich vyššia bezpečnosť v porovnaní so závesnými hojdačkami. Spodnú časť tvorí struna ukotvená do zeme. V hornej časti je sedák, na ktorom sa dieťa hojdá prenášaním váhy tela zo strany na stranu. Ponuka strunových hojdačiek je naozaj široká, na výber máte množstvo zvieracích a rozprávkových motívov.