Detská ohrádka

Detská ohrádka dokáže uľahčiť život každej mamičky. Potrebujete umyť riad, povešať prádlo alebo navariť. Dajte dieťa do detskej ohrádky a tým ho ochránite pred nebezpečnými predmetmi a úrazmi. Obľúbenými sú hlavne prenosné detské ohrádky, ktoré sa dajú jednoducho zložiť, odložiť do skrine, preniesť do vedľajšej izby alebo zobrať so sebou na dovolenku.

Prenosná detská ohrádka

Okrem už spomenutých výhod má prenosná detská ohrádka aj mnohé ďalšie. Jednou z najväčších výhod je mäkký povrch všetkých jej častí. Na dne detskej ohrádky je zvyčajne tenký molitanový matrac potiahnutý nenasiakavou látkou s pestrofarebnými detskými motívmi. Táto farebnosť prispieva k správnemu vývoju zmyslov dieťaťa. Boky detskej ohrádky tvorí jemná sieť. Dieťa sa aj pri silnejšom náraze na takúto sieť nezraní. Bočný vchod je riešený plastovým zipsom, čo umožňuje ľahký prístup rodiča k dieťaťu. Niektoré detské ohrádky majú zvnútra prídavné držadlá, ktoré deťom uľahčujú vstávanie.

 

 

Detské ohrádky a vývoj dieťaťa

Aby sa miesto pre hry a zábavu jedného dňa nezmenilo na väzenie, treba vedieť odhadnúť čas, kedy je už dieťa na detskú ohrádku priveľké. Príliš dlhá doba strávená v tomto stiesnenom priestore môže mať negatívny dopad na pohybový ale aj verbálny vývoj dieťaťa. Akýmkoľvek komplikáciám však môžete jednoducho predísť vhodnými hračkami určenými na podporu psychomotorického vývoja dieťaťa.