Čo zvažovať pri kúpe nábytku

Keď zvažujeme kúpu nového nábytku, musíme brať do úvahy veľké množstvo faktorov a vopred si premyslieť, aké parametre má náš nový bytový doplnok spĺňať. Pri výbere môžeme vychádzať zo svojho vkusu ale rovnako musíme brať do úvahy aj jeho umiestnenie v priestore tak, aby bol v súlade s inými časťami vybavenia domácnosti. Okrem využívania na odkladanie, prácu alebo relax, nábytok vo významnej miere charakterizuje a vypovedá o vkuse a povahe majiteľa.

 

Kúpelňový nábytok

Výber tvaru, typu a farby záleží len na nás. Je však potrebné zohľadniť, na aké účely bude nový nábytok využívaný. Vlhké kúpeľňové prostredie neprospieva drevenému nábytku, preto výrobcovia kúpeľňového nábytku využívajú riešenia, ktoré zaručujú maximálnu odolnosť voči vode. Korpusy skriniek sú z laminátovej drevotriesky, dvierka z MDF dosky, ktorá je väčšinou biela alebo farebne lakovaná. Hrany nábytku musia byť perfektne zakončené, aby sa vlhkosť a voda nedostali dovnútra dosky. Pri výbere veľkosti a umiestnenia kúpeľnej skrinky je potrebné myslieť aj na to, čo na ňu plánujete uložiť. Okrem základnej výbavy, ako sú zubné kefky alebo mydlo, je dobré premyslieť si, aké kozmetické prípravky využívate každý deň. Používate špeciálne krémy pre problematickú pleť? Bojuje niektorý člen rodiny proti padaniu vlasov? V tom prípade si samostatné miesto na kúpeľňových skrinkách zaslúži aj špeciálna vlasová kozmetika. Výberu jedálenských stoličiek alebo gauča by sme mali taktiež venovať zvýšenú pozornosť. Poťahový materiál Vám predovšetkým musí byť príjemný na dotyk.

 

Sedacia súprava

Po náročnom pracovnom dni nič nepadne lepšie, ako môcť si oddýchnuť v pohodlnej a mäkkej sedačke. Za pravdu nám určite dajú aj tí, ktorí bojujú s problémom ako schudnúť – dopriať telu z času na čas oddych a leňošenie vo vlastnom bývaní je na nezaplatenie.