Bungalov je ideálny projekt

Mnoho mladých rodín sa pri kúpe nehnuteľnosti rozhoduje či má kúpiť byt, alebo sa vrhnúť na výstavbu vlastného domu či bungalovu. Práve bungalov sa v dnešnej dobe stáva čoraz viac populárnou možnosťou bývania.

Jednoduchá stavba

Hlavnou devízou bungalovu je veľmi rýchla výstavba, vďaka ktorej sa rodinka môže sťahovať do nového bývania už tri mesiace od prvých stavebných úprav na stavbe. Pri jeho stavbe odpadá konštruovanie podkrovia a schodiska, teda bungalov ušetrí časť finančných prostriedkov a najmä práce.

Okolie bungalovu

Bungalov je jednopodlažná stavba. K vyrovnaniu úžitkovej rozlohy klasického poschodového domu je preto potrebné postavať bungalov na väčšej ploche. Bungalov pre rodinu s deťmi si preto vyžaduje väčší pozemok. Väčšie okolie domu, záhrada alebo dvor, je potrebné aj k zabezpečeniu súkromia. Keďže je bungalov nízka stavba, zvedavé pohľady susedov budú na vaše okná smerovať veľmi ľahko. Bungalov si preto v prípade menšieho pozemku oploťte vyšším plným ohradením. V záhradke okolo bungalovu pestujeme nižšie dreviny, ktoré nikdy nedosiahnu väčšiu výšku ako bungalov. Záhradku sa snažíme vyplniť tak, aby príliš nezakrývala samotný dom. Do bungalovu by totiž neprenikalo dostatok svetla, ktoré by bolo zachytené vyššími rastlinami v záhrade.

 

Bungalov a rodina

Dispozícia vnútorných priestorov bungalovu je vhodná viac pre menšie rodiny. Bungalov je ideálny najmä pre bezdetný pár. Všetky priestory sa nachádzajú na jednom podlaží, čo znamená, že celý priestor bungalovu sa nachádza v centre diania. Deťom teda bungalov nezabezpečí kúsok vlastného súkromia, čo sa prejaví najmä v období dospievania. V bungalove sa dá taktiež len ťažko predstaviť dvojgeneračné bývanie, preto budú vaši potomkovia s vlastnými rodinami nútení zabezpečiť si vlastné bývanie, a to čím skôr.