Bazény

Vlastný bazén na záhrade sa do nedávna považoval za luxus a dovoliť si ho mohli iba tí solventnejší. Vďaka novým výrobným technológiám a globalizácii sa toto praktické zariadenie stáva súčasťou našich domácností čoraz častejšie. Jednoduché bazény si môžeme zaobstarať aj s menším rozpočtom.

Vírivé bazény

Vytvorte si vlastné relaxačné centrum na svojej záhrade. Vírivé bazény sú plnohodnotnou náhradou bazénov v SPA centrách. Vďaka vírivému bazénu si môžete užívať perličkové masáže a iné procedúry každý deň. Jednorazovú investíciu do kvalitného zariadenia určite ocení celá vaša rodina. Doprajte si odpočinok po náročnom dni, zrelaxujte sa po náročných výkonoch. Hydroterapia v podaní vírivých bazénov je vhodná pre všetky vekové skupiny.

Nafukovacie bazény

Najlacnejšou alternatívou bazénu určeného na domáce použitie je práve bazén nafukovací. Jeho použitie je veľmi jednoduché. Stačí bazén nafúknuť, napustiť vodou a je pripravený na použitie. Tento typ bazénu nie je možné vo väčšine prípadov doplniť o filtráciu. Výhodou nafukovacích bazénov je hlavne ich skladnosť a cenová nenáročnosť. Nevýhodou je vyššia náchylnosť na poškodenie, kratšia životnosť a menšia stabilita.

 

Záhradné laminátové bazény

Tento druh bazénov je určený na čiastočné alebo úplné zapustenie zeme. Laminátové bazény sú vyrobené zo sklených vlákien. Jednotlivé vrstvy sklených vlákien sú vzájomne spojené živicou. Vzniká tak jednoliaty monolitický prvok.

Okolie bazéna

Je veľmi dôležité aby bola plocha v tesnej blízkosti bazéna vhodne upravená. Odporúčame hladký povrch s protišmykovou úpravou. Vhodným riešením sú kamenné alebo keramické obklady určené do vlhkého prostredia. Bezpečnosť je v tomto prípade prvoradá.

Cena

Medzi najlacnejšie typy bazénov patria bazény nafukovacie. Tie najmenšie zoženiete už za niekoľko €. Bazény nadzemné so samonosnou konštrukciou sú už o trošku drahšie, ich cena začína na hranici 50€ a narastá úmerne s veľkosťou bazéna. Laminátové bazény určené na zabudovanie patria medzi finančne najnáročnejšie bazény. V tomto prípade je nutné do cena zarátať aj práce spojené s inštaláciou bazéna