Ako presťahovať nábytok bez poškodenia?

Obaľte ho bublinkami. Avšak nie obyčajnými bublinkami. Tieto bublinky musia byť špeciálne. Polyetylénové bublinky. Tento obalový materiál je veľmi populárny. Bežne ho poznáme pod označením bublinková fólia.

Väčšina ľudí pozná bublinkovú fóliu ako príjemný zdroj zábavy. Obrovské množstvo bubliniek bez problémov poslúži márnotratnej ľudskej duši. Prvotný účel bublinkovej fólie je však trochu iný. Takáto fólia má chrániť krehké výrobky pred poškodením – poškriabaním, otlčením, vibráciami počas prepravy. Bublinková fólia nachádza bohaté uplatnenie aj pri ochrane nábytku počas jeho prepravy.

 

 

 

Bublinkovú fóliu využívajú najmä výrobcovia na distribúciu svojho tovaru z továrni až priamo k spotrebiteľom.  Toto však ani zďaleka neznamená, že bublinková fólia je určená iba do rúk firiem. Vôbec nie. Túto fóliu môžete použiť aj vy a tak účinne chrániť svoj nábytok.  Najmä pri drahšom a kvalitnejšom nábytku sa jednoducho neoplatí riskovať jeho poškodenie.

Môže za to Marc a Alfred

Za to, že dnes existuje bublinková fólia, sa môžete poďakovať Marcovi ChavannesovAlfredovi Fieldingovi. Tí vynašli bublinkovú fóliu v roku 1957. A ako to už väčšinou pri vynálezoch býva, vcelku náhodne. Obaja Američania totiž nebádali po novom obalovom materiály, ktorý by chránil tovar pri preprave. Vynálezcovia totiž experimentovali s trojrozmernými tapetami. Revolučnú tapetu teda nevymysleli. Zistili však, že ich „nepodarok“ má skvelé uplatnenie ako obalový materiál. Určite však netušili, že pukanie bublinkovej fólie sa stane takmer mániou. Na svete sú dokonca počítačové hry simulujúce pukanie bublinkovej fólie. Až bizarne môže znieť informácia, že bublinková fólia má aj svoj sviatok. Priaznivci tohto polyetylénového baliaceho materiálu ho slávia  posledný januárový pondelok. Pridáte sa?

Rolety na strešné okná v bublinkovej fólii

Vráťme sa však o serióznemu využitiu bublinkovej fólie. Využiť ju môžete napríklad aj pri preprave roliet na strešné okná a iných súčastí podkrovia. Rolety na strešné okná sú jednou z mnohých súčastí moderného bývania, pri ktorých by sme neboli práve najšťastnejší, keby sa poškodili. Aj malé poškrabanie povrchovej úpravy môže pokaziť náladu.

Kde kúpiť bublinkovú fóliu

Pravdou je, že bublinkovú fóliu nekúpite na každom kroku. Nezúfajte však. Hneď sa dozviete, kde si ju môžete zakúpiť v neobmedzenom množstve. Či už na balenie krehkého nábytku alebo na bežné pukanie bubliniek.

Ksystem.sk má v ponuke okrem bublinkovej fólie aj veľké množstvo ďalších doplnkov bývania. Presvedčite sa sami. Navštívte web Ksystem.sk a prezrite si ponuku na vlastné oči.