Ako by mala vyzerať detská izba

Detská izba je pre našich najmenších rozprávková krajina, v ktorej zažívajú radosti a starosti. Je miestom, kde sa hrajú, kde sa učia novým veciam. Je miestom, kde na konci dňa sklonia svoje hlávky a snívajú svoje detské sny. My sme tí, ktorí im túto izbu musia pripraviť. Správny výber detskej izby je veľmi dôležitý. Izba sa musí deťom nielen páčiť, ale musí hlavne spĺňať určité kritériá.

Bezpečná detská izba

Detská izba musí byť hlavne bezpečná a zdravotne nezávadná. Na povrchovú úpravu detského nábytku sa používajú farby a laky určené výhradne na tento účel. Dbajte na to, aby bol nábytok v detskej izbe stabilný. Tak predídete náhodnému prevrhnutiu nábytku a zraneniam vašich najmilších. Aby sme úrazy zminimalizovali, mali by sme vybrať detský nábytok, ktorý nemá ostré hrany. Nebezpečné sú hlavne ostré hrany kovových nábytkových úchytiek. Vyvarovať by sme sa mali aj sklenných prvkov, ktoré sa nehodia na detský nábytok.

Farebná detská izba

V článku detský nábytok sme vás informovali o dôležitosti pestrosti farieb v detskej izbe pre správny duševný vývoj dieťaťa. Fantáziu dieťaťa a jeho kreatívne myslenie rozvíjajú farebné obrázky, ktoré sú súčasťou nábytku detskej izby. Na steny sa vo všeobecnosti odporúčajú použiť svetlé a teplé farby,ako napríklad zelená, žltá, bledo červená…