4 rady, ako si vybrať mobilnú klimatizáciu

Blíži sa leto a vysoké teploty už naplno pociťujeme. Ale to najhoršie nás ešte len čaká. Poďme sa teda pozrieť na ten malý zázrak, ktorý nám pomáha prekonať ukrutné horúčavy. Reč je samozrejme o klimatizácii. Dnes sa pozrieme na mobilnú klimatizáciu, na jej výhody, nevýhody a špecifiká.

 

Pre koho je mobilná klimatizácia určená

Tento druh klimatizácie je vhodný pre miesta, kde nechcete alebo nemôžete inštalovať klasickú klimatizáciu s vonkanšou časťou. Využíva sa často v panelákoch, kanceláriách a v budovách, kde by klasická klimatizácia narúšala vzhľad budovy.

Jednou z jej výhod je aj mobilita. Takže si ju môžete premiestniť podľa potrieb na miesto, na ktoré potrebujete. A v neposlednom rade je tu cena, ktorá je oveľa priaznivejšia ako v prípade pevne inštalovanej jednotky.

 

mobilna-klimatizacia

 

Ako vyberať?

  1. Vyberajte overené mobilné klimatizácie – ak zbadáte v hypermarketoch akciu na lacnú klimatizáciu, nenechajte sa nachytať. Väčšinou ide o neefektívne mobilné jednotky s extrémne vysokou spotrebou energie. Nielen, že vzduch poriadne neochladia, ale pripravia vašu peňaženku o veľa peňazí v podobe vysokých účtov za energie. Siahnite radšej po overených predajcoch ako vzdusin.sk , ktorí majú v ponuke len kvalitné zariadenia.

 

  1. Sledujte výkon – vyberajte a porovnávajte klimatizácie v rovnakých výkonnostných triedach. Radšej si zvoľte jednotku s väčším výkonom. Sledujte aj vzduchový výkon aj odporúčania pre maximálnu rozlohu miestnosti udávanú v metroch kubických.

 

  1. Siahnite po automatickom výparníku – klimatizácia svojim chodom produkuje kondenzát, vodu, ktorá sa v zariadení zhromažďuje. Môže sa zhromažďovať v zásobníku, ktorý je potrebné vylievať v pravidelných intervaloch alebo sa môže odvádzať hadičkou do odtoku alebo sa môže automaticky odparovať spolu s teplým vzduchom, ktorý klimatizácia produkuje. A práve posledný spôsob je ten najlepší z pohľadu vášho komfortu.

 

  1. Výfukové lamely smerom hore – na trhu narazíte na klimatizácie od výmyslu sveta a veľa z nich má výfukové lamely otočené vodorovne alebo smerom dole. A to je chyba, pretože klimatizácia fúka studený vzduch smerom dole a teplý vzduch sa tlačí hore. Ten sa nezmiešava a vznikajú teplotné rozdiely v rámci jednej miestnosti. Ak mobilná klimatizácia smeruje studený vzduch hore, ten sa zmieša s teplým a teplota je v celej miestnosti rovnaká.

 

klimatizacia-do-bytu

 

To bolo len zopár rád na úvod, aby ste sa zorientovali. Dôkladne si preštudujte ponuky predajcov a vyberte si klimatizáciu podľa svojich potrieb a možností. Za našu redakciu vám doporučujeme jednodielne klimatizácie od spomínaného predajcu vzdusin.sk .